Burak Uçkun

Burak Uçkun
Burak UçkunMember of the American Hypnosis Association
Değişim, gelişim ve dönüşüm yolculuğunuzda bilinç dışı zihninizin mucizevi gücünden faydalanmak ister misiniz? 

Kimdir?

İçinde yaratıcılık barındıran her şeye olan tutkusu, bilinçaltının gücüne olan derin saygısı onu içgüdüsel olarak Hipnoz ile tanıştırdı. Burak Uçkun, hipnoz eğitimini 1968’de kurulan, 53 yılın üzerinde geçmişiyle dünyanın ve Amerika’nın ilk ulusal akreditasyona sahip hipnoterapi akademisi olan Los Angeles’taki Hypnosis Motivation Institute (HMI – College of Hypnotherapy)‘de aldı. Dünyada türünün tek akredite programı olan bu enstitünün hipnoterapi programı ve diploması American Hypnosis Association onaylıdır. HMI’ın hipnoterapi programı insan zihninin bilinçaltı düzeyindeki eğitiminin beden ve insan davranışları üzerindeki pozitif etkileri konusundaki analiz ve yöntemleri ele alır. Burak Uçkun, USA’da 1972 yılında kurulmuş olan AFL-CIO Hypnotherapists Union Local 472 lisansına da sahiptir. (Lisans No: 11156582). Klinik Hipnoterapi diplomasının yanı sıra “Klinik Psikoloji Yüksek Lisans (Tezli)” eğitimini Beykent Üniversitesinde tamamlamıştır. Tez çalışması; “Uçuş Fobisinin Giderilmesinde Hipnoz ve Sanal Gerçeklik Terapisinin Etkililiklerinin Karşılaştırmalı Olarak İncelenmesi” konusundadır.

Kurumsal dünyada bulunduğu yıllarda çeşitli uluslararası kurumlarda genel müdür, satış ve pazarlama direktörlüğü gibi üst düzey yöneticilik görevlerinde de bulunan Burak, kayak, basketbol ve yüzmedeki sportif başarılarının yanı sıra geçmişte profesyonel müzik endüstrisindeki çalışmalarına eşlik eden ulusal ve uluslararası platformlarda alınmış 12 adet müzik ödülünün de sahibidir. Kendi uzmanlık alanları ve eğitim sektöründeki profesyonel deneyimlerini Los Angeles’taki HMI College of Hypnotherapy’de aldığı “Klinik Hipnoterapi” eğitimiyle harmanlayarak, çeşitli konularda bilinç dışı motivasyon ve değişim ihtiyacında olan danışanlarına, arzu ettikleri değişim ve gelişimi gerçekleştirmeleri; ve hedeflerine ulaşmaları konusunda “bireysel danışmanlık” ve “grup eğitimleri” ile destek olmaktadır.

Bilinç dışı temelli “motivasyon” tekniklerini sadece kendi eğitim ve uzmanlık alanı olan konularda kullanarak, sağlıklı bireylerin kişisel gelişim ve değişim hedefleri doğrultusunda; başarılı olma yolundaki bilinç dışı self-sabotajlar, oto hipnoz, kilo kontrolü motivasyonu, hedeflere ulaşmak, EFT, stres yönetimi, korkular, bilinç dışı temelli engelleri aşmak, daha iyi hissetmek, yaratıcılığı arttırmak, sahne kaygıları, sınav kaygısı, verimli ders çalışma, problem çözme, sporcular için sportif performans artışı sağlama, iş stresi ile baş etme, konsantrasyon, motivasyon, fobiler, kalp kırıklıklarının üstesinden gelme ve bazı istenmeyen alışkanlıklardan kurtulma” gibi “hedeflere ulaşma” konusunda karşılaşılan birçok zorluğun aşılmasına yardımcı olmakla beraber, bu hedeflere ulaşma konusunda karşılaşılan problemlerin çözüm yollarının hızlı bir şekilde içselleştirilmesini destekleyecek; başarı, performans ve yaşam kalitesinin arttırılmasının yolunda karşılaşılan bilinçaltı (bilinç dışı) engellerin bertaraf edilmesini sağlayacak, “mesleki ve/veya kişisel gelişim” sınırları içerisinde yeni düşünme biçimleri kazandıracak “kişiye özel bilinçaltı eğitim programları” uygulamaktadır.

Hypnotistanbul’da herhangi bir tıbbi ya da psikoterapötik tedavi gerektiren psikopatolojik hastalıklara müdahale edilmemekle beraber, “tedavi” kapsamına girebilecek olan ve/veya tıp bilimini ilgilendiren, “hastalık” olarak nitelendirilebilecek konularda başvuran danışanlar, ilgili uzman doktorlara yönlendirilmektedir. İletişim için tıklayın

Bu Sayfayı Paylaşmak İstediğiniz Platformu Seçin: