[Sabit] Forum özellikleriyle ilgili genel bilgi  

RSS

Hypnotistanbul
(@uckunb)
Hipnoterapist | Eğitmen Admin
Gönderiler: 19
07/05/2019 2:06 am  

Merhaba sevgili dostlar, 

Gerek danışanlarımdan gerekse benden hipnoz eğitimi alan veya online eğitimlere katılan dostlarımızdan aldığım geri bildirimlerde, sitemde bir forum alanı açılması yönünde çok istek alıyordum ama hep erteliyordum. (Evet, bende de bazı konularda atalet olabiliyor 😊 ) Olsun, bu güne kısmetmiş. Sonunda sizler için özel bir forum alanı açtım işte. 😎 

Forumun genel temel özelliklerinden bahsetmek isterim; 

Şu anda bu gönderiyi okurken siteye üye girişi yaptıysanız (üye girişi için önce "kaydol" linkine tıklayarak üye olmanız lazım), üye girişi yapanlar forumda yazı yazabilir, başlık açabilir, sorular sorabilir, görüş bildirebilir veya ilgili konu başlıklarının altında yeni paylaşımlar yapabilirler. Benden daha önce eğitim alanlar zaten Zihinsel banka Eğitimi'ni bonus eğitim olarak aldıkları için, hipnoz eğitimi mezunlarımız daha önce gerçekleştirdikleri üyelik şifrelerini kullanarak siteye giriş yaptıklarında zaten foruma da üye girişi yapmış oluyorlar. Bu üyelerimizi forumda bazı ayrıcalıklar bekliyor;  

Forumun önemli bir özelliği şu ki; benden İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa veya Antalya'da canlı grup eğitimi ile Hipnoz Eğitimi alan mezunlarımız üye girişi yaptıklarında, forumda sadece bu eğitimi tamamlamış olan mezunlarımızın görebileceği özel bölümler var. O özel bölümleri sadece mezunlarımız görebilmektedirler, bu nedenle mezunlarımızın o özel bölümlerde paylaşım yapmaları, paylaşımlarının sadece eğitimi alan diğer mezunlarımız tarafından görülebileceği anlamına geliyor. Şu an eğitimi tamamlamış mezunlarımızdan iseniz o bölümleri görebiliyor olmanız lazım zira üyelik hesaplarınız "mezun üye" olarak tanımlandı. Mezun üyelerimiz hipnozla ilgili teknik konulardaki paylaşım tartışmalarını o mezunlara özel bölümlerde yapabilirler. Mezun iseniz bana veya mezunlardan oluşan gruba sorularınızı o bölümde sorabilir, mezunlara özel tartışma ve paylaşımlarınızı o bölümlerde yapabilirsiniz. Unutmayın; mezun iseniz gönderileriniz eğitimi tamamlamamış olan normal üyelerimiz tarafından görülmez. Ama siz genel alanlarda normal üyelerin soracağı sorulara cevap verebilir, onlara rehberlik edebilirsiniz. Mezunlarımızın bilgi ve becerilerine bu anlamda güveniyorum. 👍  

Bu siteden Online Zihinsel Banka Eğitimi alanlar ise genel bölümlerin yanı sıra Zihinsel Banka Eğitimi alanlara özel olan forum bölümü de görebilmekteler. Bizden henüz herhangi bir eğitim almamış olan üyeler sadece genel forum konu başlıklarını görebilmekteler. Bu "genel" başlıklar arasında Zihinsel banka ve Hipnoz Eğitimi başlıkları da var ama o başlıklar genel kullanıma açık olan başlıklardır. İlgili eğitimi aldığınızda üyeliğiniz yükseltilerek aynı eğitimi alan üyelerimizin erişimi olan gizli başlıkları da görebileceksiniz.  

Bizden canlı olarak grup eğitimi ile Hipnoz Eğitimi alanlar "Zihinsel Banka" dahil tüm ayrıcalıklı forum başlıklarına erişim sağlayabiliyorlar.  

Hipnoz eğitimi mezunlarımız genel kullanıma açık olan başlıklarda ziyaretçilerimizin yazdıkları sorulara cevap verebilir, tartışmalara katkı sağlayabilir, buna ben gerçekten çok memnun olurum. Hipnoz eğitimi alanlara özel olan başlıkta ise birbirinizle vaka tartışmaları yapabilir, fikir alış verişi yapabilir, aklınıza gelen her türlü konuda soru sorabilir, görüş alabilirsiniz. Ben bu forum aracılığıyla sizlere sürekli destek olmaktan memnuniyet duyarım, eğitimi aldınız bitti diye destek bitmedi yani.  😉 Bu foruma her türlü konuda başlık açabilirsiniz, katılım göstermekten çekinmeyin. İleride bazı sürprizlerim de olacak. Foruma katılım ve katkılarınız önemli. 

Bu arada bir başka özellikten daha bahsedeyim;

Forumda yazdığınız mesaj sayısına ve katılım oranınıza göre profil rütbeniz artıyor. Belli bir katılım performansından sonra ve forumdaki mesaj trafiği arttığında forum yönetiminde yardımcı olmaları ricasıyla ekstra moderatörlere ihtiyacımız olacağına eminim. Moderatörlere ihtiyaç duyacağım zaman geldiğinde Hipnoz Eğitimini tamamlamış olan dostlarımızdan moderatör olarak forumun yönetiminde yardımcı olmaya istekli olan bazı mezun arkadaşlarımızın hesabına "yönetici" yetkisi atayacağım, böylece forumun yönetiminde yardımcı olabileceksiniz. Forumumuz henüz yeni aktif olduğu için mesaj trafiği baş edilmez sayıda değil elbette, bu yüzden şu an için ekstra moderatörler atamak için henüz çok erken. Ama ileride desteğinizi isteyeceğim. 😊    

Genel kullanıcılarımız forumdaki genel bölümlerde konu başlıkları açabilir ve her türlü sorularını sorabilirler. Sorularınıza gerek ben, gerekse mezunlarımız cevap yazarız (ki mezunlarımızın bir çoğu hekim ve psikologlardan oluşuyor, kişisel gelişim uzmanları da var). Bu yüzden bu forumda her türlü probleminizle ilgili sorularınızı sormaktan çekinmeyin. 

Forumun tüm üyelerimize, özel kulüp üyelerimize ve tüm genel kullanıcılara fayda sağlamasını dilerim.

Sevgilerimle...

Alıntı
Paylaş: